infinity wave

مقاله فنگ شویی

فنگ‌شویی دانشی کهن است و ریشه در نگرش چینی به جهان هستی دارد. معنای عبارت فنگ‌شویی، باد و آب است. شاید این ترجمه چیز زیادی را به دست ندهد ولی در دید چینی باد و آب پایه اصلی ساخت محیط اطراف ما هستند. در فنگ‌شویی این اعتقاد وجود دارد که کیفیت انرژی‌های محل کار یا زندگی افراد در سرنوشت و سلامت آنها دارای تأثیر فراوان است. در واقع فنگ‌شویی دانش انتخاب محیط زنده است، که در آن عناصر و انرژی های سازنده فضا با هم در تعادل باشند. نتیجه این هماهنگی و تعادل در اجزاء سازنده محیط بهره‌مندی ساکنین از زندگی خوب و موفق است. درباره تاریخ فنگ‌شویی نظرات مختلفی وجود دارد. یکی از این نظریه‌ها به دورانی برمی‌گردد که زندگی در اطراف رودخانه لو، در چین باستان رشد زیادی پیدا کرده بود. در آن زمان، طغیان مکرر رودخانه باعث بروز خسارت های زیاد به محصولات کشاورزی می‌شد. در همین دوره مردی به نام فو- هسی با اجرای اصلاحاتی در مسیر رودخانه برای همیشه به این طغیان های مخرب پایان داد. 

او بعد از مدتی امپراطور منطقه شد و به امور سازنده خود ادامه داد. بسیاری، او را پایه گذار فنگ‌شویی می‌دانند. سالها بعد از فو-هسی امپراطوری به نام ،وِن (King Wen ) اهتمام خاصی نسبت به این دانش، مبذول کرد و فنگ‌شویی تبدیل به اصول ساخت بناهای حکومتی شد. در واقع تا سالهای سال، فنگ‌شویی و فرمولهای آن فقط در دسترس سلاطین و درباریان بود. وقتی مائوتزه در چین به حکومت رسید، فنگ‌شویی را به صورت عمومی رواج دارد و از زمان او بود، که فنگ‌شویی در تمام چین منتشر شد. چینی هایی که در خارج از سرزمین‌های اجدادی خود سکونت کردند، این دانش را با خود به خارج از چین بردند و آن را در سایر کشورها رواج دادند. در دنیای امروز، هنگ‌کنگ نمونه خوبی برای فنگ‌شویی است. در ابتدای قرن گذشته، هنگ‌کنگ سرزمینی صخره ای و بی فایده بود. کسانی که در آنجا شروع به کار و سکونت کردند، این ناحیه را بر اساس اصول و مبانی فنگ‌شویی بنا کردند. 

نتیجه این سبک کار، سازندگی بی نظیر در این منطقه است و ساکنین هنگ‌کنگ از رونق فوق العاده آن بهره‌مند هستند. امروزه فنگ‌شویی در دسترس همه قرار دارد و هر کسی می‌تواند به فراخور آنچه در اختیار دارد از این دانش بهره ببرد. علاوه بر این زندگی جدید شهری و شکل گسترش ساختمان‌ها، در آن نوع جدیدی از فنگ‌شویی را برای جامعه به ارمغان آورده است. فنگ‌شویی مدرن امروزی دارای شاخه‌های مختلفی است. بخشی از فنگ‌شویی به محل زندگی و خانه ها مربوط می‌شود و بخش مهم دیگر آن فنگ‌شویی تجاری است. این قسمت فنگ‌شویی اصلاحات مربوط به بناهای تجاری و فروشگاهها را شامل می‌شود. فنگ‌شویی، دارای دستوراتی برای لباس پوشیدن و آرایش کردن (با الهام از عناصر طبیعت)، جهت های مناسب برای خوابیدن و زیر مجموعه های فراوانی مانند اینهاست. فنگ‌شویی بر اساس کیفیت انرژی ها کار می‌کند که محیط کار و زندگی را در بر گرفته اند. کارفنگ‌شویی، ایجاد انرژی‌های خوب و سالم در محل کار و زندگی و جلوگیری از هدر رفتن منابع ارزشمندی است که در دسترس داریم. فنگ‌شویی را می‌توان برای تمام جنبه‌های زندگی و کار مورد استفاده قرار داد.
اما فنگ‌شویی توضیح می‌دهد چرا افراد مشهور و میلیونر از آن استفاده می‌کنند مثل:
Bill Clinton (بیل کلینتن)
42 مین رئیس جمهور آمریکا از سال 1993 تا 2001
Chear (چِر )
خواننده پاپ، ترانه سرا، بازیگر و کارگردان و تهیه‌کننده
Donald Trump ( دونالد ترامپ )
یک تاجر بزرگ، شخصیت اجتماعی،نویسنده و شخصیت تلویزیونی در آمریکاست. او رئیس و مدیرعامل سازمان ترامپ،یک توسعه دهنده املاک و مستغلات مستقر در ایالات متحده است و هم اکنون رئیس‌جمهور آمریکا ست.
Donna Karen (دونا کارن )
یک طراح مد آمریکایی و خالق برند پوشاک DKNY
George Clooney (جرج کلونی )
بازیگر،کارگردان فیلم،تهیه‌کننده و فیلمنامه نویس آمریکایی است.
Harry E.sloan (هری اسلون )
رئیس اجرایی مترو گلدین-مایر
Lika Shing (لیکا شینگ )
ثروتمندترین فرد در هنگ‌کنگ با ارزش خالص 21.3 بیلیون دلار به گزارش مجله Forbes آسیا
Johnny Deepp (جانی دپ )
بازیگر و نوازنده آمریکایی است که به خاطر نمایش شخصیتهای بی‌نظیر و عجیب و غریب شناخته شده است.
Madonna(مدونا )
خواننده،بازیگر و کارآفرین آمریکایی است.
Oprah Winfrey(اپرا وینفری )
یک مجری تلویزیونی،تهیه‌کننده و نیکوکار. و جزء مشهورترین مجری برنامه های گفتگو محور و برنده چندین جایزه بین‌المللی است.
Ricky Martin ( ریکی مارتین )
یک خواننده پاپ و بازیگر پورتوریکایی است.
Sharon Stone (شارن استن )
بازیگر، تهیه‌کننده فیلم و مدل سابق است.
سازمان های معروف و فنگ‌شویی
در زیر لیست محدودی از سازمانهای معروف قرار دارد که از فنگ‌شویی استفاده کرده اند:
هواپیمایی بریتانیا
استودیو تلویزیونی CBS
سیتی بانک(City Bank )
کوکاکولا (Coca-Cola )
فورد موتور (Ford Motors )

هنگ‌کنگ و شرکت‌های بانکی شانگهای (Hong Kong and Shanghai Banking corporation)
دیزلی لند هنگ‌کنگ ( Hong Kong Disneyland )
مارکس و اسپنسر بریتانیا (Marks and Spencer U.K)
مورگان استنلی (Morgan Stanley )
موتورولا (Motorola )
پاناسونیک(Panasonic )
شِل (Sell )
گرندهیت سنگاپور(Singapore Grand Hyatt)
ایستگاه راه آهن تایپه(Taipei Railway station)
استودیو جهانی (Universal studios )
برج جهانی ترامپ (The Trump wold Tower )

اما یک دیدگاه شفاف در مورد اهمیت باد و آب وجود دارد: نام زیباترین مجمع الجزایر را در نظر بگیرید، هاوایی (Hawaii ), Ha بیانگر نفس کشیدن و wai بیانگر آب و i بیانگر روح است. مردم هاوایی، بین نفس(باد) و روح تفاوت قائل هستند. روح در میان چیزهای دیگر، به صورت نمادین، بیانگر بهشت است و نفس را می‌توان به عنوان حرکات روح، به صورت فرمی از باد تعریف کرد. در حالی که بهشت و باد به شدت به هم پیوسته و یا در هم تنیده اند.
قانون جذب روی انرژی احساس خوب کار می‌کند. به یاد داشته باشید همه چیز انرژی است. زمانی که بین خانه و کسب و کارتان هماهنگی وجود داشته باشد، زندگی یک جریانی از فراوانی مانند موج های اقیانوس را آغاز خواهد کرد. فنگ‌شویی انرژی است که در جهان و زندگی شما در جریان است. اگر اعتقاد دارید که شما هنوز شغل و پیشه خود را پیدا نکرده اید فنگ‌شویی درست در مقابل شماست. و به شما میگوید که، انرژی چی در محیط زندگیتان مسدود است و به سبب به هم ریختگی، هرج و مرج در هر گوشه از محیط زندگی، یا نوع چیدمان مبلمان و وسایل و همچنین ویژگیهای جغرافیایی است. به معنی واقعی کلمه انرژی چی و فرصت‌هایی که قرار بود به دست بیاید مسدود است، به طوری که شما می‌توانید بر عشق واقعی خودتان و یا هدف واقعی زندگیتان سرمایه‌گذاری کنید. استفاده از نکات فنگ‌شویی می‌تواند به شما کمک کند تا از مسیر همیشگی تان خارج شوید، تا آن چیزی، که مقصود واقعی تان برای انجام هست را پیدا کنید. و سایر بخش‌ها هم، خود به خود در جای خود قرار خواهند گرفت. فنگ‌شویی به افراد دیگری هم، که شغل و پیشه و هدف خود را پیدا کرده‌اند اما محیط آنها مطابق با هدفشان نیست نیز کمک می‌کند.

 

نظرات چند تن از افراد مشهور در مورد فنگ‌شویی :
دونالد ترامپ: نقل قول معروف از دونالد ترامپ، من مجبور نیستم به فنگ‌شویی اعتقاد داشته باشم، من این کار را انجام می‌دهم زیرا این امر، من را به پول می رساند.
اپرا وینفری: فنگ‌شویی که شما دقیقا در هنگ‌کنگ انجام می‌دهید، مانند یک تحقیق مهندسی است.
ویلیام دویل، مدیر اجرایی سابق بانک منهتن: هر زمان یک فروشگاه جدید افتتاح می‌کنیم، میخواهیم اطمینان حاصل کنیم که هر چیزی در جای خودش است بر طبق فنگ‌شویی.